Персональний сайт учителя Коберник Ольги Трохимівни

Меню сайту
Категорії розділу
Опис досвіду роботи та методики [2]
Робота з дітьми та батьками [4]
Матеріали до уроків [6]
Система уроків в 4 класі по темі «Займенник» [5]
Позакласна робота [3]
Конкурсні роботи учнів [1]
Теги
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2013 » Грудень » 3 » Повторення і закріплення вивченого про займенник
12:57
Повторення і закріплення вивченого про займенник

Тема: Повторення і закріплення вивченого про займенник.

Мета: Повторити вивчене про займенник, поглибити знання учнів, розвивати пізнавальний інтерес; збагачувати словниковий запас; сприяти розвитку творчих здібностей зв’язного мовлення; удосконалити роботу з текстом; виховати бережне ставлення до тварин.

Обладнання: комп’ютер, мультимедійний проектор, інтерактивна дошка.

Тип уроку: урок-подорож.

 

Хід уроку

 

 І. Організація класу:

1. Привітання

Доброго ранку! Доброго дня!

Рушаємо в казку мовну щодня!

Ось і сьогодні товариш дзвінок

Лунко покликав нас на урок.

ІІ. Повторення вивченого:

1. Акровірш: (Слайд №1)

Срібна зірка сніжно-біла

На мою долоньку сіла.

І як сіла, то й розтала –

Голуба водиця стала.

(Сніг).

- Про що піде мова на уроці?

(Про сніг і зиму).

2. Гра "Збери: (Слайд №2)

З деформованого тексту утвори прислів’я.

хліба, снігу – Зима, без, літо, без.

3. Каліграфічна хвилинка:

Зима без снігу – літо без хліба.

- Як пояснити цю народну мудрість?

(Сніг збереже врожаї зернових культур і людям буде на столі хліб).

4. Мовна розминка. (Слайд №3)

- Яку частину мови вивчаємо?

- Яка частина мови називається займенником?

- Які займенники належать до особових?

- Назвіть займенники 1 ос., 2 ос., 3 ос.

- Як пишуть займенники з прийменниками?

5. Цікавинка.

Займенник – нечисленна частина мови – менше 100 слів…

(Опрацювання вправа 66).

ІІІ. Вивчення нового:

Сьогодні на уроці ми працюватимемо за темою "Займенник – визначатимемо число, рід, особу займенників. А щоб було веселіше ми здійснимо із людиною, але якої професії відгадайте.

1. Гра "Відгадай. (Слайд №4)

А  В  Є  З  Д  Г  К  Л  Е  М  Т  Р  Ю

- Серед друкованих літер виберіть рукописні.

- Яке слово вийшло? (Єгер).

2. Словникова робота. (Слайд №5)

- Яку роботу виконує ця людина?

Єгер – це охоронець заповідних угідь.

3. Робота з текстом (За матеріалами вправи 67).

- Як називаються люди, які допомагають тваринам перезимувати в лісі?

- Яку роботу вони виконують?

- Що таке пуд?

- Який заголовок доберемо до тексту вправи?

4. Гра "Мікрофон.

- Як ви допомагаєте тваринам узимку?

Сьогодні ми помандруємо разом із єгером у ліс, щоб підгодувати тварин.

5. Перша зупинка "Випробувань (Самостійна робота слайд №6).

Нас зустрічає снігур. Назва у цього птаха від снігу. Снігурі прилітають із Півночі як тільки випаде сніг. Ось завдання від нього: розташувати речення, щоб вийшов текст, займенники підкреслити, визначити їх особу і число.


2. Прилетів і він на годівничку.

3. Грудка у нього червона.

1. А ось – снігур.

4. Підкреслює її сіра спинка і чорна голівка.

(Займенники: у нього, її, він).

6. Друга зупинка "Зоровий диктант (за вправою 68 слайд №7).

Зачекалась нас білка. Це вона ховає їжу у сніг, а потім, коли зголодніє, відшукує її. 

Потренуємо і ми увагу та пам’ять.

- Прочитайте прислів’я. Як ви їх розумієте?

Робота диференційовано: 1 ряд записує з пам’яті 1 речення;

                                             2 ряд – 2 речення;

                                             3 ряд – 3 речення;

                                             4 ряд – 4 речення.

7. Третя зупинка "Творча (Слайд №8).


Нас зустрічає зайчик. Він змінив шубку під колір снігу. Коли тікає від ворогів, то плутає сліди або зупиниться, стрибне в інший бік десь 1,5 – 2 метри і біжить далі.

  - Спишіть словосполучення, ставлячи займенники в потрібній формі. Визначте відмінок.

Вдячний (ви); згадувати (я); дружити з (ти); подорожувати з (вони); чекати з (ми).

8. Зупинка "Цікавинка. (Слайд №9).

А ось і лисичка. Це дуже хитрий звір. Вона, втікаючи від ворогів, легко вміє замести сліди на снігу хвос

  Бліц-турнір

1. Які три займенники найчистіші? (Ви-ми-ти).

2. Які два займенники заважають їздити по дорозі? (Я-ми).

3. Яке жіноче ім’я складається з тридцяти однакових займенників? (Зо-я).

4. Я попереду, я позаду, а посередині назва породи коня. Разом буде назва країни (Я-поні-я).

9. Зупинка "Дослідницька (робота в групах) (слайд №10).

Тут солодко спить ведмідь. Він нас не чекає. Його добре зігріває товстий шар снігу. Під ним йому зручно.


 - Утвори якнайбільше займенників:

1 група – від слова насмішкуватий;

2 група – яйцезаготівельний;

3 група – повітряно-морський.

10. Зупинка "Заплутанка (робота в парах) (слайд №11).

Риби також чекають людину. Вони залягають на зиму у мулі водойм. Але коли водойма вкривається товстим шаром льоду, то тільки прорубані ополонки рятують їх від нестачі кисню.

- Утворіть прислів’я, займенники підкресліть.

1. як, з водою, риба, з тобою, Ми.

(Ми з тобою – як риба з водою).

2. правди, коли, Не шукай, в, тебе, її, інших, в, нема.

(Не шукай правди в інших, коли в тебе її нема).

IV. Підсумок уроку:

Ось і закінчилась подорож. Чи сподобалась вона вам? Чим?

Бережіть тварин, бо вони наші друзі менші і за вашу турботу обов’язково віддячать.

V. Домашнє завдання:

Виписати п’ять прислів’їв із займенниками, визначити їх особу, число, відмінок.

Категорія: Система уроків в 4 класі по темі «Займенник» | Переглядів: 1769 | Додав: natkagirl | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Календар
«  Грудень 2013  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2025
Конструктор сайтів - uCoz