Тема: Повторення
вивченого про прикметник. Спостереження за роллю прикметників у мовленні. Мета: розширити знання учнів про прикметник; його роль
у мовленні: розвивати увагу , спостережливість, естетичний смак; збагачувати
словниковий запас учнів; розвивати кругозір; виховувати любов і бережне
відношення до природи. Обладнання: таблиця, портрет Л. Українки, грамзапис симфонії
П.І. Чайковського «Пори року», виставка книг, предметні малюнки квітів, звукова
модель слова, конверти з прислів’ями; картина «Повінь». Хід уроку І Організація класу: Вчитель: Вже
дзвінок нам дав сигнал. Працювати час настав. Тож і ви часу не гайте, Працювати починайте. 1
Слухання музики Сьогодні у нас незвичний урок. Почнемо
його із слухання музики. Послухайте симфонію П.І. Чайковського «Пори року». Поміркуйте, про яку пору року розповідає
музика і які картини природи ви створили в своїй уяві, прослухавши цей музичний
твір. (Подих весняного вітру, крапельки дощу,
грайливе проміння сонця). 2
Казка про Весну
Жив був король Сонце. Його палац знаходився за
найвищими хмарами. Король ніколи не спускався на землю, але посилав своїх
доньок – Зиму, Весну, Літо й Осінь. Найбільше король любив наймолодшу красуню –
Весну. Але те, що вона була такою гарною, знав тільки батько, а люди були
зайняті своєю роботою й не хотіли цього помічати. І тоді король попросив
письменників, поетів допомогти Весні. Вони прихопили з собою олівці, пензлі,
фарби і пішли на Землю милуватися красою природи для того, щоб потім розповісти
про неї людям
|